جمعه ، 28 مهر ماه 1396

کاربر مهمان  ( ورود / عضويت)  
نظرسنجي
 


بخش مورد نظر :

آمار بازديد ها

بازدید امروز 71
بازدید دیروز 2378
بازدید هفته اخیر 8076
 


ماشیـن سازی تبریز 50 سالـه شد

ماشیـن سازی تبریز 50 سالـه شد

       بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ، روز چهارشنبه 3/3/96 مصادف با سالروز آزاد سازی خرمشهر روز مقاومت ، ایثار و پیروزی ، جشن پنجاهمین سال فعالیت ماشین سازی تبریز با حضور دکتر شهرتی فر فرماندار کلانشهر تبریز ، دکتر حسینی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ، فرماندهی بسیج کارگری استان ، نماینده سازمان صنعت و معدن ، دبیر اجرائی خانه کارگر و تنی چند از اصحاب رسانه با حضور پرشور کارگران ، مدیران و اعضای هیأت مدیره این شرکت و ریخته گری ماشین سازی تبریز در محل نمازخانه مرکزی این شرکت برگزار گردید .


در این مراسم پس از تلاوت آیات نوربخش قرآن مجید توسط آقای حبیب رضوان نسب ( از کارگران شرکت ) و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ، ابتدا مهندس زاد بود مدیرعامل شرکت ماشین سازی تبریز ضمن تبریک و گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و تبریک صمیمانه پنجاهمین سال فعالیت ماشین سازی تبریز طی گزارش مبسوطی از فعالیتهای انجام شده توسط هیأت مدیرۀ جدید شرکت از مساعدتها و حمایتهای مادی و معنوی سازمان خصوصی سازی و مسئولین استانی ، علی الخصوص دکتر شهرتی فر که در تمامی مسائل خوشایند و ناخوشایند گذشته و حال ، در کنار ماشین سازی تبریز و صنعت استان بوده اند تشکر و از تک تک پرسنل شرکت که در تداوم و استمرار 50 سال تولید موفق ، نقش آفرینی نموده اند قدردانی و جشن 50 سالگی شرکت را تقدیم ایشان نمودند .

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به پرداخت بدهیهای شرکت به بخشهای مختلف ، بهبود تدارکات ، تسویه بدهی بازنشستگان و محوریت فروش و انعقاد تفاهمنامه ها و قراردادهای فروش محصولات به کشورهای آلمان ، ترکیه ، عراق و ... و بازار داخلی ، این حرکت جهت دار و روبه رشد را کاملاً مثبت ارزیابی نموده و ابراز امیدواری کردند با همکاریهای دو شرکت ریخته گری و ماشین سازی بتوانیم تمامی مشکلات گذشته و حال شرکت را با حمایتهای مادی و معنوی سازمان خصوصی سازی و مسئولین استانی برطرف سازیم .

سپس مهندس ایلخانی رئیس هیأت مدیره شرکت  طی سخنان کوتاهی ابتدا به میهمانان و حاضرین در مراسم خیرمقدم گفته و با تبریک سوم خرداد ماه سال روز آزاد سازی خرمشهر با اشاره به رزمندگان و جانبازان حاضر اذعان داشتند :

« امروز هر آنچه که در کشور داریم به برکت رشادت و جانبازیهاست .»

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود در خصوص اهمیت شرکت ماشین سازی تبریز در صنعت کشور و نقش آن در ایجاد اشتغال فرمودند :

کارخانه ماشین سازی تبریز به عنوان صنعت مادر نقش اساسی در صنعت کشور دارد . تولیدات ماشین سازی تبریز در اقصاء نقاط کشور حضوری موثر و پررنگ دارند . نقش تولیدات این شرکت در حیث اشتغال بسیار مهم است و در راستای شعار سال 96 « اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال » می تواند مولد اشتغال و شغلهای زیادی باشد .

برهمین اساس و با توجه به آمار و ارقام در صورت توقف تولید در ماشین سازی تبریز ، تولید شغل متوقف شده و باعث از بین رفتن اشتغال و مجموعۀ حاضر خواهد شد . بنابراین حفظ ماشین سازی تبریز به عنوان یک تولید کننده ماشین ابزار و تولید کننده شغل ، امری ضروری است و در راستای اصل 44 خصوصی سازی و ساماندهی آن امری لازم و غیر قابل اجتناب میباشد .

ایشان ضمن تشکر از حمایتهای استانداری و ریاست سازمان خصوصی سازی در پشت سر گذاشتن و مرتفع شدن مشکلات گذشته شرکت ، ابراز داشتند : هرگونه اقدام در خصوصی سازی چنین صنعتی باید بر اساس پایش و بررسی سیستم صورت پذیرفته و هدایت صحیح تصمیم گیران می تواند در جهت رشد و ارتقاء آن نقش موثری داشته باشد .

وی ضمن تبریک پنجاه سالگی فعالیت شرکت ضمن تقدیر از همه کسانی که تا این زمان در حفظ کارخانه تلاش نموده اند ادامه دادند که هیأت مدیرۀ شرکت از نظرات و پیشنهادات همکاران استقبال می کند و نگاه آنها به ماشین سازی نگاهی کوته بینانه نبوده بلکه به عنوان یک چشم انداز بزرگ برای صنعت کشور نگاه می کنیم .  

آنگاه دکتر شهرتی فر با حضور در جایگاه بر ایراد سخن پرداخته و ابتدا ضمن تبریک آزادسازی خرمشهر به تمامی ملت ایران و علی الخصوص رزمندگان اسلام خاطراتی را از روزهای فتح بزرگ لشکریان اسلام در خرمشهر را بیان و ابراز داشتند امروز کار در عرصه های صنعتی و تلاش در جهت خودکفائی و بهبود تولید کمتر از جنگ در برابر دشمن نیست ایشان ماشین سازی تبریز را صنعت بزرگ استان و متعلق به کارکنان این شرکت ، مردم این منطقه و کشور دانسته  و فرمودند : ما مسئولین استانی از هیچ تلاشی جهت بهبود وضعیت و حل مشکلات این شرکت و سایر صنایع استان دریغ نکرده و از هیچ کوششی و کمک به استمرار تولید و بالندگی ماشین سازی تبریز کوتاهی نخواهیم کرد و آنچه در گذشته و حال برای این شرکت انجام شده حق این شرکت بوده و امروز ما از برگزاری جشن برزگ پنجاهمین سال فعالیت این شرکت و حضور در جمع پرسنل سخت کوش ماشین سازی تبریز بسیار خرسند هستیم .

در پایان برنامه کیک زیبای پنجاهمین سال فعالیت ماشین سازی تبریز که مزین به آرم شرکت و شمای درب ورودی شرکت بود، به دست فرماندار تبریز ، مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت ، مدیر عامل شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز ، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، فرماندهی بسیج کارگری استان ، نماینده سازمان صنعت و معدن ، دبیر اجرائی خانه کارگر و  رئیس شورای اسلامی شرکت به نمایندگی از کارگران شرکت بریده شد و در خلال آن با اهداء لوح از خدمات سه نفر از  اعضای دورۀ گذشته شورای اسلامی کار شرکت قدردانی بعمل آمد .

خاطر نشان می شود مجری این مراسم آقای جلیل نژاد از گزارشگران موفق شبکه سهند بوده و خبرنگارانی  از نصرنیوز ، روزنامه اطلاعات ، روزنامه مهد آزادی و پیام صنعت ماشین سازی تبریز پوشش خبری آن را عهدار بودند .يكشنبه 7 خرداد 96

   

Copyright 2017 © mst.ir  |  All Rights Reserved   |   Designed by IWD  |   Powered by WebNegar CMS 2.1